Turritopsis nutricula mübalağası

Turritopsis nutricula Allah’ın yarattığı ve diğer tüm canlılara yaptığı şekilde onun yaşamının devamını her an sağladığı bir canlı. “Tek ölümsüz canlı bulundu” diye haberleri çıktı her yere. Şimdi önce bakalım neymiş ölüm.

Ve Turritopsis nutricula ‘ya ölümsüz denilmesinin nedenleri şunlar olsa gerek : “bu canlı, ömrünün sonuna geldiğinde ya da yaşamını sürdürebilecek koşulları bulamadığında, denizanasına dönüşmeden önceki evreleri olan ‘polyp’e geri dönüyor ve bir süre sonra da tekrar denizanası oluyor yani dışarıdan bir etki olmadıgı taktirde ölmüyor.” şimdi sorarım ne farkı var bunun endospor yapan bakteriden. Yada şöyle olsun, yaşlanınca genetiği değişerek gençleşiyor olsun tekrar üreyebilecek şekilde, yaşamak üreyebilmek midir?

Aslında ne anlatmak istediğimi anlamak için okuyun ecel . Wikipediyi beyenmeyenler başka yerden de okuyabilir. Yani demek istediğim bu, bu yaratık da ölüyor, ölmüyormuymuş dış etkenlerle sanki.. Sorun şu, neden abartıyorlar böyle, amaçları başka ideolojik şeyler tabi.. Kafa takmaya deymez, ölüm birdir birgün gelir, Allah’tan gelir, sebebi ne olursa olsun bu böyledir, değişmez… Sonuçta her canlı ölür, ama abartırsanız kök hücrelerde insanın ölümsüzlüğüdür… Hakikatte ise öldükten sonra dirileceğimizin güzel bir kanıtı…Bu dünyada kök hücreleri araştırmak da bize düşen bir görevdir çünki hayat önemlidir. (hayat neden önemlidir? bkz:’Hakikatte ise’… )

Turritopsis nutricula mübalağası” üzerine 2 yorum

  1. Geri bildirim: Microsoft HoloLens : Hologram, monitörler, VR, AR gelecek ve ötesi | Meselenin Tam OrtaYerinden!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s