ntv doğa kuşağı ve eleştriler

demişlerki, -belgesel olarak- o doğada tek başına gezen adamın yılan yemesi, böcek yemesi, zavallı hayvanları katletmesi (bence de katil) çok yanlış. doğayı sevmekle uyuşmuyor. evet doğru. ama buna itiraz edenler kendileri de eğer doğada olup bitenlerin rastgele,kendi başına, doğa ana tarafından yapıldığını zannediyorlarsa itiraz etmeye hakları yok.

başıboş bir doğada boşıboş bir insansak bizim neyi yeyip neyi yemeyeceğimize kim karar verecek? insan insanı bile yer bu görüşe göre. güçlü olan zayıf olanı tüketir bu görüşe göre. ntv’deki tüm yerli belgeselde bu tez üzerinden gidiliyor. sebeblerin arkasındaki gerçek hiçbir zaman anlatılmıyor. hatta nasıl bir -doğa belgeseli- çekmekse, siyasi ideolojik içerik taşıyan şiirleri marş gibi söyleyerek geziyorlar ormanlarda. sonuçta ‘bay yeşil’ i hariç tutup ntv’nin çevre anlayışını kötülü-yorum.

doğa da kurulu bir denge vardır ve doğa da bu denge de devamlı olarak korunup gözetilip idare edilmektedir Allah tarafından. dengeyi kuran çekirge ye diyorsa yersin. tanımam diyorsan kendini de tanıyamassın. o belgesellerden birinde dediği gibi toprak olursun gübre olursun ot olursun gidersin….

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s