karşılaştırma hataları

efendim bu hatalardan bizde çokca mevcuttur. kavramları netleştirmek için mantık devreye karşılaştırma yöntemini sokar. fakat mantığı denetleme ihtiyacı hissetmeyen insanlar yanlış şeyleri yanlış şeylerle karşılaştırıp doğru şeylere ulaştıklarını zannederler. şahsen gece saat 12 geçince ve ben düşünmeye başlayınca 2 kere dünyayı fethediyorum, katrilyonlar kazanıyorum, milyonlarca insanı kurtarıyorum. sabah yeni kalktığımda en çok güvendiğim hayallarimi düşününce ya boşver salla diyorum. insanın ruh hali düşünce gücüne etki eder. en zeki insanlar bunları beynine karıştırmayanlardır. bu konu ayrı bi konu onunla ilgili 2 sene önce yazdığım bi taslak var belki yazarım sonra neyse….

ha karıştırmak. yada karşılaştıramamak. bir insan bir insanı yaptığı bir hareketten dolayı yargılıyorsa ve kendisi aynı hatayı yapıyorsa terazisi bozuk demektir dimi. şimdi her insan hata yapar diceksiniz. o zaman değiştireyim, aynı hatayı doğru kabul ettiğini söylüyorsa.. neyse. konu şu enteller böle bişi biliyom zannedenler: benden 5 kat fazla kitap 100 kat fazla roman okuyanlar: ekşisözlükte orda burda yaptıkları yorumlara bakın. izledikleri filmlere, okudukları kitaplara ve onların içerisindeki onca yalan-saçma-sapan şeylere kanıp düşüncelerinin değiştiğini bilmezler. hatta yüzüklerin efendisini okur, okur da gerçek gibi yaşar. yaşar efenim. insanın içine işler. öte yandan kendisine kabir azabı vardır dediğinizde hemen bilimsel,gerçekçi kesilir. akıl var der. noluyo der. ispat et der. aklı küçülü verir. hobitleri tartışıp ölçüp biçerken fantastik dünyaları hiç demez hani böle şeyler yok ki diye…ne akıl ne naylon bi zihin ne lastik bi nesil bu ya… sonumuz hayırlı olsun ne diyeyim

konu dışı:1- kabir azabının olmadığını ispat edemezsin 2-milyonlarca evliya, yüzbinlerce asfiya, binlerce peygamber kaç bin yıldır var diyorsa başka delile gerek yoktur, itibarı yoksa sende git ölümü öldür. (not kafiyeleri göstermek için değil sevdiğim için yazıyorum.)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s