Google health !!

Google’in kendisine hasta bakıcısı dedirtecek bir servisi varmış meğersem bugün şansa buldum. Google health bence çok ama çok iyi birşey. Kullanımı zor fakat. Gmail kullanıcı adıyla login olabiliyorsunuz. Geçirmiş olduğunuz bütün sağlık sorunlarını, test sonuçlarını, hastaneyle aranızda geçen her türlü sizi anlatan sağlık evraklarını buraya kaydediyorsunuz. Hatta günlük, saatlik, tansiyon ateş , şeker ölçümlerine kadar… Site size bunlardan bir rapor oluşrutabiliyor yada grafikler tablolar hazırlıyor.

Dur tahmin edeyim okumadım ama google buna bazı ülkeler için daha da işlevsellik katarak sağlık kuruluşlarıyla entegrelik verebilir. Tıbbi dökümantasyon çok önemli bir işlem fakat google’ın çok fazla rakibi var bu sektörde. Tıp, hastane yönetim yazılımlarından para kazanan çok büyük şirketler var.

İşin en sevdiğim yanı herşeye google id’le login olabilmek ve bunların birbirleriyle olan harika bağlantısı. Yani pek çok hizmeti aynı id’le alıyoruz. Sanki google sanal bir devlet ve sanal insanlar onun vatandaşları…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s