Google+ , friendfeed ve Türk sosyal medyacıları

Sondan başlarsak;

Türk sosyal medyacıları artık tvlerde de ötmeye başlamış bir takım yazılımcı, grafiker ve ticaretle uğraşam üniversite düzeyinde eğitim alıyor olan (yada almış olan) insanlar topluluğundan oluşuyor. Ben de sen de bu sosyal medyaya dahilsin, buraya bir yorum bırakman bile seni buna dahil eder ancak benim burada bahsettiğim sosyal medyacılar daha doğrusu bu terimi de onlardan duyduğum kendilerine medyacı diyen insanlar. Bunların büyük bir kısmı ünlü tv , gazete ve dergilerde yazarlık yapmakta zaten. Ancak unuttukları ve akıllarına asla gelmeyen şey internette ünün çok da geçerli olmadığı. Tabi bu kişiler gerçek hayatta da medyacılıkla geçindiklerinden internette paradan muaf olamıyorlar.

Friendfeed sitesini  kurtaranların türk sosyal medyası olduğu söyleniyor. Bizzat ff’nin başlarından birisi bunu demiş. Şimdi de google+ olayı ve bir türlü güncellenmeyen ff’den kaçış arayan sosyal medyacı ünlülerimizin google+ ya olumlu bakışı sağda solda konuşuluyor.

Madem ff gibi büyük bir siteyi 100 e yakın kişi ayakta tutuyor, neden bir araya gelip yazılımcı arkadaşlarla adam gibi bir tane ubergizmo, mashable,  engadget, gadget, techcrunch, lifehacker benzeri grup kurmuyorsunuz? Onu da geçtim ne kadar zor olabilirki kendi google+ benzeri sosyal medya ağınızı kurmak.. Yok ama iş bilenler ve yapanlar sosyal olmaz zaten bir görüşe göre..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s